Wybrane przez Ciebie atrakcje

x
www.biurograndtour.plPoznaj ParyżWieża Eiffla

Wieża Eiffla

Wieża Eiffla w Paryżu
Wieża Eiffla w Paryżu
Informacje praktyczne
 czas zwiedzania:
90 min.
wjazd na szczyt wieży
 ceny biletów:
17 euro
dla osób powyżej 24 roku życia
 ceny biletów ulg.:
14 euro
dla osób w wieku od 12 do 24 lat
 przewodnik:
8 euro
dla dzieci w wieku od 4 do 11 lat

Wieża Eiffla to niekwestionowany symbol Paryża i Francji. Ale nie zawsze tak było. Kontrowersyjna struktura z żelaza, kontrastująca z klasyczną kamienną zabudową Paryża miała zostać rozebrana niedługo po zakończeniu wystawy światowej z 1889 roku, którą uświetniała. Co ją uratowało przed rozbiórką?

Tego dowiecie się podczas zwiedzania z przewodnikiem po Paryżu!

Jest to bez wątpienia jedna z najbardziej adorowanych starszych pań na świecie. Pomimo 128 lat na karku wciąż nie może opędzić się od adoratorów. Odwiedzają ją tłumnie, około 6 milionów rocznie. Umawiają się na randkę z nią już 3 miesiące wcześniej, żeby ubiec innych absztyfikantów, wyczekujących upragnionego spotkania w długich kolejkach.

To dla nich Wieża Eiffla regularnie o siebie dba. Jest zbyt duża (324 metry), żeby malować się codziennie, ale co 7 lat nakłada na siebie 60 ton farby. Co wieczór od zachodu słońca ubiera swoją najlepszą biżuterię i lśni o pełnej godzinie, wywołując piski zachwytu swoich adoratorów.

Jak każda dama ma także piękne wnętrze, z którego roztacza się piękna panorama Miasta Światła.  Chcesz wjechać na Wieżę Eiffla? Możesz zarezerwować wjazd bez kolejki, przez nasze biuro podróży Grand Tour - o ile zgłosisz się do nas z odpowiednim wyprzedzeniem, najlepiej nawet 3 miesiące wcześniej.

Skorzystaj z naszego planera podróży lub skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy na stronie biura Grand Tour i umów na zwiedzanie z licencjonowanym przewodnikiem!

Sprawdź nasze Wycieczki Tematyczne

Wieża Eiffla w naszym obiektywie:
Grand Tour
Grand Tour
Grand Tour
Grand Tour
Grand Tour
Grand Tour
Grand Tour

« powrót
Kontakt
Biuro Podróży Grand Tour
  ul. Witolińska 2/71, 04-185 Warszawa
  +33 7 78 90 38 67 (Ewa - numer francuski)
  +48 694 804 840 (numer polski)
  +33 6 33 33 02 46 (Michał - numer francuski)
            
ZAPLANUJ
PODRÓŻ
Wybrane przez Ciebie
atrakcje:
 ...
ZAPLANUJ PODRÓŻ  ...