Wybrane przez Ciebie atrakcje

x
www.biurograndtour.plPoznaj ParyżParyż i jego początki

Paryż i jego początki

  Co powiecie na powrót do przeszłości? Spacer po wyspie de la Cite i dzielnicy Łacińskiej będzie okazją do poznania historii Paryża od początku i zwiedzenia jego najsłynniejszych zabytków.  
     
   

 

 

Po wyspie de la Cite prowadzić nas będą Asterix i Obelix, przedstawiciele galicyjskiego plemienia, które w tym właśnie miejscu w IV w. p.n.e. założyli osadę zwaną Paryżem. Chlodwig, król Franków uczynił z Paryża swoją stolicę i dlatego na wyspie sąsiadują ze sobą dwa średniowieczne ośrodki władzy – pierwszy pałac królewski, Palais de la Cite i archikatedra Paryża, katedra Notre-Dame.

 

Tu zaczyna się nasza przygoda...

Przechodząc obok pałacu poznamy jednego z najbardziej fascynujących i kontrowersyjnych królów Francji, Ludwika IX Świętego. Będziemy też podziwiać magiczną grę świateł we wnętrzu wzniesionej na jego rozkaz Świętej Kaplicy. Katedra Notre-Dame pozdrowi nas dźwiękiem dzwonów wprawianych w ruch przez Quasimodo i zachwyci majestatem podniebnej architektury gotyckiej. Przez kunsztownie rzeźbione strzeliste portale wejdziemy w świat z kamienia i ze szkła.

 

Spacerkiem po dzielnicy Łacińskiej

Stamtąd już tylko kilka kroków dzieli nas od dzielnicy Łacińskiej, która przypomina o czasach, gdy Paryż, opanowany przez starożytnych Rzymian nazywany był Lutecją. Będziemy podziwiać ich starożytną nowoczesność i wspominać świetność ich miasta, oglądając ruiny Term. Następnie przejdziemy na plac Sorbony, gdzie w maju 1968 roku protestowali studenci i przez który przechodziła Maria Skłodowska-Curie, spiesząc się na wykłady. Zastanowimy się, czy dzisiejsi studenci są aby na pewno tak różni od tych średniowiecznych, na czym polega kartezjańskie myślenie Francuzów oraz dlaczego studenci tak bardzo chcą mieć 10 z egzaminu.  Na koniec zajrzymy do Panteonu, monumentalnego mauzoleum bohaterów narodowych Francji, gdzie doświadczenia Skłodowskiej-Curie ją ostatecznie zaprowadziły.

Klimat uroczej dzielnicy Łacińskiej będziemy odkrywać wraz z Woodym Allenem, którego film „O północy w Paryżu” był kręcony miedzy innymi właśnie tutaj.

 

 

Pamiętajcie, że to od Was zależy jak dokładnie może przebiegać nasza trasa.

To Wy decydujecie, przy którym zabytku zatrzymamy się na dłużej, kiedy zrobimy przerwę i ile czasu chcecie poświęcić na wspóle zwiedzanie z przewodnikiem po Paryżu! Cena ustalana jest indywidualnie - po kontakcie z nami.

 
     
   
Paryż i jego początki w naszym obiektywie:
Grand Tour
Grand Tour
Grand Tour
Grand Tour
Grand Tour
Grand Tour
Grand Tour

« powrót
Kontakt
Biuro Podróży Grand Tour
  ul. Witolińska 2/71, 04-185 Warszawa
  +48 694 804 840 (Biuro sprzedaży)
  zadzwoń i zapytaj!
            
ZAPLANUJ
PODRÓŻ
Wybrane przez Ciebie
atrakcje:
 ...
ZAPLANUJ PODRÓŻ  ...