Wybrane przez Ciebie atrakcje

x
www.biurograndtour.plPoznaj ParyżPałac Inwalidów

Pałac Inwalidów

Pałac Inwalidów
Pałac Inwalidów
Informacje praktyczne
 czas zwiedzania:
45 min.
 ceny biletów:
11 euro
dla osób powyżej 26 roku życia
 ceny biletów ulg.:
do 26 roku życia - bezpłatnie

Imponujący zespół budynków nazywany Pałacem Inwalidów został wybudowany na rozkaz Ludwika XIV dla kombatantów wojennych i starych żołnierzy, niezdolnych do walki.

Dziś znajdują się tam muzea idealne dla miłośników batalistyki, ale nie tylko. Nowoczesne muzea I i II wojny światowej oraz armii francuskiej powinny zaciekawić nawet tych, których tematyka wojenna nie fascynuje. Można bowiem w nich zobaczyć np. wypchanego konia Napoleona Bonaparte i wiele innych ciekawostek, które zna i chętnie Wam pokaże nasz przewodnik w trkacie zwiedzania!

W ramach biletu do Pałacu Inwalidów można także odwiedzić grobowiec Napoleona Bonaparte w dawnym kościele świętego Ludwika. Sam grobowiec, liczne płaskorzeźby i rzeźby na cześć pierwszego cesarza Francuzów to idealny pretekst do snucia opowieści o tej nietuzinkowej postaci i nowożytnej Francji, wszak Napoleon zreformował praktycznie każdą dziedzinę życia Francuzów. A anegdotek na jego temat mamy całe mnóstwo!  

Pierwsi mieszkańcy pałacu Inwalidów musieli w zamian za wikt i opierunek pracować na rzecz wojska i przestrzegać bardzo surowego regulaminu.

Nam wystarczy bilet wstępu, więc szkoda byłoby nie skorzystać! Skontaktuj się z naszym biurem Grand Tour i zarezerwuj bilety już dziś!

Sprawdź nasze Wycieczki Tematyczne

Pałac Inwalidów w naszym obiektywie:
Grand Tour
Grand Tour
Grand Tour
Grand Tour
Grand Tour
Grand Tour
Grand Tour

« powrót
Kontakt
Biuro Podróży Grand Tour
  ul. Witolińska 2/71, 04-185 Warszawa
  +48 737 450 367 (Biuro sprzedaży)
  +48 694 804 840 (Bezpośredni kontakt z przewodnikami)
            
ZAPLANUJ
PODRÓŻ
Wybrane przez Ciebie
atrakcje:
 ...
ZAPLANUJ PODRÓŻ  ...