Wybrane przez Ciebie atrakcje

x

Katakumby

Katakumby w Paryżu
Katakumby w Paryżu
Informacje praktyczne
 czas zwiedzania:
90 min.
 ceny biletów:
30 euro
powyżej 18 lat
 ceny biletów ulg.:
bezpłatnie poniżej 18 lat

Paryż można zwiedzać z różnych perspektyw : z lotu ptaka, z perspektywy ulicy, a nawet… pod ziemią. Jeśli zaintrygowała Was ta ostatnia możliwość, to zapraszamy do Katakumb.

Katakumby to labirynt korytarzy o łącznej długości kilkuset kilometrów, powstały w dawnych kopalniach wapienia. Tuż przed Rewolucją Francuską umieszczono w nich kości ludzkie po likwidacji masy przykościelnych cmentarzy parafialnych. Współcześnie, odcinek około 2 km jest udostępniony turystom - czekają tu na nas fasady z kości oraz czaszek, niekończące się korytarze po sufit zapełnione ludzkimi szczątkami, specjalnie zbudowane pomieszczenia i grobowce - Krypta Męki Pańskiej, Rotunda Piszczeli, Grobowiec Gilberta… Można się pogubić - dosłownie - dlatego warto pomyśleć o zwiedzaniu z biurem Grand Tour, które zapewnia towarzystwo licencjonowanego przewodnika po Paryżu, któremu nie straszne jest to Królewstwo Śmierci ;)

To mroczne miejsce przyciąga tłumy, więc na wejście do katakumb czeka się średnio 2 godziny. Rezerwując bilety poprzez biuro Grand Tour i zwiedzając z nami - wejdziecie tam bez kolejki, tylko pytanie, czy w ogóle odważycie się tam zejść? :)

Katakumby w naszym obiektywie:
Grand Tour
Grand Tour
Grand Tour
Grand Tour
Grand Tour
Grand Tour
Grand Tour

« powrót
Kontakt
Biuro Podróży Grand Tour
  ul. Witolińska 2/71, 04-185 Warszawa
  +48 737 450 367 (Biuro sprzedaży)
  +48 694 804 840 (Bezpośredni kontakt z przewodnikami)
            
ZAPLANUJ
PODRÓŻ
Wybrane przez Ciebie
atrakcje:
 ...
ZAPLANUJ PODRÓŻ  ...