Wybrane przez Ciebie atrakcje

x
www.biurograndtour.plPoznaj ParyżDostęp do internetu w Paryżu

Dostęp do internetu w Paryżu

W Paryżu dostęp do sieci Wi-Fi jest już oferowany przez większość hoteli i restauracji, wystarczy tylko dowiedzieć się o nazwę sieci (nom du réseau) i hasło (mot de passe). W niektórych restauracjach szybkiej obsługi typu MacDonald's można połączyć się z internetem po uprzedniej rejestracji i zalogowaniu za pomocą adresu e-mail.

Bezpłatnie można się także połączyć z internetem w miejscach publicznych, w których znajdują się hotspoty Paris Wi-Fi. Jest ich około 300, więc powinno się udać. Loga "Paris wi-fi" szukajcie w parkach i ogrodach, w muzeach miasta Paryża, w bibliotekach miejskich. Aby skorzystać z sieci Paris Wi-Fi trzeba się zarejestrować poprzez wypełnienie formularza, który otwiera się w przeglądarce. Każda sesja może trwać  maksymalnie 2 godziny, po upływie tego czasu trzeba powtórzyć proces rejestracji. Wszędzie, gdzie jest to możliwe spotkacie charakterystyczne logo z napisem zone WIFI. Logo oraz mapę miejsc, gdzie można się połączyć znajdziecie tu: LINK

Z internetu można także skorzystać w kafejkach internetowych (cybercafé lub taxiphone). Za 15 minut połączenia z internetem na komputerze w kafejce zapłacimy ok. 1,50€.

Jeżeli potrzebujecie dostępu do internetu na komórce, warto zapoznać się z ofertą sieci komórkowych dotyczącą telefonów na kartę. Oferty te zmieniają się bardzo często, więc nie będziemy ich tutaj prezentować. Tak dla przykładu, w styczniu 2017, 1 Gb danych do wykorzystania przez miesiąc kosztował 10€. Koniecznie upewnijcie się, że Wasz aparat telefoniczny lub tablet ma zdjętego sim locka i nie zapomnijcie zabrać ze sobą dowodu tożsamości.


« powrót
Kontakt
Biuro Podróży Grand Tour
  ul. Witolińska 2/71, 04-185 Warszawa
  +33 7 78 90 38 67 (Ewa - numer francuski)
  +48 694 804 840 (numer polski)
  +33 6 33 33 02 46 (Michał - numer francuski)
            
ZAPLANUJ
PODRÓŻ
Wybrane przez Ciebie
atrakcje:
 ...
ZAPLANUJ PODRÓŻ  ...