Wybrane przez Ciebie atrakcje

x
www.biurograndtour.plPoznaj ParyżCzy w Paryżu jest bezpiecznie?

Czy w Paryżu jest bezpiecznie?

Po zamachach terrorystycznych z 2015 roku słyszymy to pytanie bardzo często. Naszym zdaniem w Paryżu jest nie mniej bezpiecznie niż w jakiejkolwiek stolicy czy dużym mieście.

Panuje tu bardzo spokojna atmosfera i gdyby nie kontrola toreb przy wejściu do muzeów czy centrów handlowych można by na co dzień zapomnieć o wprowadzonym po zamachach stanie wyjątkowym. Paryż bardzo szybko otrząsnął się po zamachach i potwierdził swoją dewizę Fluctuat nec mergitur czyli Płynę po falach, ale nie zatonę. Turystów dziwi obecność patroli żołnierzy na ulicach, ale pojawili się oni w Paryżu już po zamachach na World Trade Center, a więc 16 lat temu!

Nie ma w Paryżu miejsc, w które pod żadnym pozorem nie należy się udawać. Płonące samochody, o których głośno było w 2006 roku, stały na przedmieściach, a nie w samym Paryżu. Trzynasta dzielnica to raj przestępców i handlarzy narkotyków tylko w filmie o tym samym tytule, a masowe manifestacje, podczas których chuligani wybijają szyby witryn sklepowych mogą zdarzyć się wszędzie.

Radzimy jednak mieć się na baczności jeśli chodzi o kieszonkowców – mafię cygańską, o czym piszemy poniżej w odpowiedzi na inne pytanie.  

 

No i nie wierzcie, że możecie stać się milionerami, grając w trzy kubki pod Wieżą Eiffla. Ale to wie każdy, kto oglądał „Jak rozpętałem drugą wojnę światową”


« powrót
Kontakt
Biuro Podróży Grand Tour
  ul. Witolińska 2/71, 04-185 Warszawa
  +48 737 450 367 (Biuro sprzedaży)
  +48 694 804 840 (Bezpośredni kontakt z przewodnikami)
            
ZAPLANUJ
PODRÓŻ
Wybrane przez Ciebie
atrakcje:
 ...
ZAPLANUJ PODRÓŻ  ...